Brwinów – Idealne miejsce do mieszkania dla osób pracujących w Warszawie!

Residential area with apartment buildings in the city, Europe

Coraz więcej osób, które na co dzień pracują w Warszawie, decyduje się na zamieszkanie nie w granicach miasta, tylko na jego obrzeżach, czyli w jednej z okolicznych miejscowości. Jednym z najczęściej wybieranych przez nie miejsc do zamieszkania jest Brwinów. Miejscowość ta znajduje się w aglomeracji warszawskiej, w powiecie pruszkowskim. Miasto jest bardzo wygodne do zamieszkania. W artykule przedstawiamy najważniejsze zalety mieszkania poza miastem oraz w samym Brwinowie.

Dlaczego warto jest zamieszkać pod Warszawą?

Na mieszkanie poza miastem decydują się przede wszystkim osoby starsze, które nie mają już tak dużej potrzeby korzystania z możliwości wielkiego miasta i bardziej zależy im na tym, żeby na co dzień mieć więcej ciszy i spokoju. Takie argumenty często przemawiają też do młodych rodzin z dziećmi. W Brwinowie i w innych podwarszawskich miejscowościach na pewno jest mniejszy ruch samochodowy i generowane jest mniej hałasu. Jest w nich również więcej terenów zielonych, dzięki czemu z pewnością ma się możliwość znacznie przyjemniejszego spędzenia wolnego czasu. Jednocześnie też to, że nie mieszka się już w wielkim mieście, nie sprawia, że nie ma się możliwości korzystania z galerii handlowych czy pójścia do kina. Co więcej, coraz częściej takie inwestycje są tworzone właśnie w mniejszych miastach, ponieważ dzięki temu firmy mogą obniżyć poniesione  przez siebie koszty inwestycji i późniejsze koszty jej eksploatacji.

Brwinów – miasto wielu możliwości

Jak już wspomnieliśmy jedną z najchętniej wybieranych przez klientów podwarszawską miejscowością jest Brwinów. Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z firmy developerskiej Eko-Bud pod Warszawą, która obecnie zajmuje się budową osiedla mieszkaniowego Pszczelin w Brwinowie:

Brwinów wraz z Milanówkiem i z Podkową Leśną tworzą Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów. Jest to związane z tym, że we wszystkich tych miasteczkach znajduje się dużo terenów zielonych. W odróżnieniu jednak od pozostałych miejscowości Brwinów odznacza się niższymi cenami ziemi i w związku z tym dla wielu osób jest dużo atrakcyjniejszy i realny do wybrania. Miejscowość ta jest znakomitym wyborem nie tylko dla osób starszych, ale również dla rodzin z dziećmi. W Brwinowie znajduje się wiele szkół i przedszkoli. Jest również wiele sklepów, także supermarketów, dzięki temu nie powinno być problemów ze zrobieniem szybkich zakupów.

Ze względu na duży popyt i chęci klientów do zamieszkania w Brwinowie, z roku na rok powstaje w nim coraz więcej nowych osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu decydując się na wyprowadzkę z Warszawy do tego miasta, nie powinno się z tym mieć większego problemu.

Łatwy dojazd z Brwinowa do Warszawy

Oprócz zalet, które wskazał nasz rozmówca, klienci chętnie decydują się na kupno nowego mieszkania w Brwinowie także ze względu na bardzo dobry dojazd do Warszawy. Dojazd do stolicy jest możliwy nie tylko z zastosowaniem transportu autobusowego, ale przede wszystkim pociągiem podmiejskim, który łączy Brwinów ze stacją Warszawa Włochy. Dojazd pociągiem do Warszawy zajmuje jedynie około 30 minut. Z kolei do sąsiednich Podkowy Leśnej i Otrębusów dojeżdżają pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Z Brwinowa do Warszawy oczywiście można też się łatwo i szybko dostać samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *