Co spakować na weekendowy biwak?

Weekend pod namiotem to z pewnością fantastyczna przygoda i okazja do tego, by oderwać się od szarej rzeczywistości. Trzeba jednak pamiętać o tym, że weekend na łonie dzikiej przyrody wymaga odpowiedniego przygotowania. Co warto spakować, by być przygotowanym na różne okoliczności?

Jaki namiot wybrać?

Jeśli chodzi o weekendowy biwak, to kluczową kwestią jest spakowanie odpowiedniego namiotu. Nawet w przypadku krótkiego pobytu, trzeba wybrać model, który charakteryzuje się wysoką nieprzemakalnością. Dzięki temu nawet w czasie największej ulewy wnętrze namiotu pozostanie sucha. Ważne jest, by namiot posiadał wodoodporną podłogę, która zabezpieczy ekwipunek przed wilgocią.

Wybierając namiot, z pewnością nie warto decydować się na najtańszy model dostępny w sklepie. Jest niemal pewne, że nie zapewnia on wystarczającej ochrony przed wiatrem i deszczem. Osoby, które na biwak wybierają się jedynie raz na jakiś czas, mogą zdecydować się na model ze średniej półki cenowej. Oczywiście, nie wolno zapominać o spakowaniu karimaty i ciepłego śpiwora, który może przydać się w przypadku chłodnej nocy.

Jakie ubrania spakować na biwak?

Trzeba pamiętać o tym, że nawet letnie noce potrafią być naprawdę chłodne. Dlatego pakując torbę na biwak nie wolno zapominać o cieplejszych ubraniach. Bluza damska z kapturem, ciepła wiatrówka, wygodne spodnie dresowe – to wszystko powinno znaleźć się w turystycznym wyposażeniu. Warto pamiętać także o typowo letnich, wygodnych ubraniach, które sprawdzą się w upalne dni.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na biwak nie warto pakować ubrań drogich i wysokiej jakości – zdecydowanie lepiej zabrać ze sobą takie, którym nie zaszkodzi wilgoć, odrobina brudu i dym z ogniska.

Co jeszcze warto zabrać ze sobą na biwak?

W bagażu każdego biwakowicza powinna znaleźć się latarka i zapasowe baterie. Dodatkowo nie wolno zapominać o źródle ognia, papierze toaletowym, a także podstawowych środkach higieny osobistej. Osoby zapobiegawcze mogą pokusić się także o spakowanie podręcznej apteczki, w której znajdą się środki przeciwbólowe, leki przeciwko zatruciom pokarmowym, a także preparaty przeciwko komarom i kleszczom.

W przypadku biwaku letnią porą koniecznie trzeba pamiętać o spakowaniu nakrycia głowy oraz kremu z filtrem UV, który zabezpieczy skórę przed oparzeniem słonecznym.

Te osoby, które chcą cieszyć się komfortowym pobytem, mogą zabrać ze sobą także solarny prysznic. Woda nagrzewana jest w nim przy pomocy promieni słonecznych. Wystarczy rozwiesić go na gałęzi drzewa, by cieszyć się strugami ciepłej wody.

Każdy obozowicz powinien pamiętać również o spakowaniu wygodnego krzesełka, podręcznego stolika, naczyń i sztućców. Osoby, które chcą przygotowywać posiłki na własną rękę, nie mogą zapomnieć o lodówce turystycznej, zasilanej przy pomocy gniazda zapalniczki samochodu. W ten sposób można uniknąć ryzyka zatrucia nieświeżym jedzeniem.

Podsumowując, weekendowy biwak to okazja, która wymaga specjalnego przygotowania. Niemniej jednak, niesie ze sobą mnóstwo radości i zabawy. Z pewnością warto rozważyć taką formę spędzania wolnego weekendu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *