Czym się kierować przy wyborze idealnego garnituru ślubnego?

Garnitur ślubny, wbrew opiniom pojawiającym się przez lata, wcale nie musi stanowić „dodatku” do sukni panny młodej. Jeśli odpowiednio go dobierzesz, z pewnością przykuje on uwagę otoczenia i sprawi, że weselni goście dostrzegą również Twój strój. Na co zwrócić uwagę?

Rodzaj garnituru ma znaczenie

Dobór odpowiedniego rodzaju garnituru ślubnego ma ogromne znaczenie. Dość niewiele osób zdaje sobie sprawę na przykład z tego, że najbardziej elegancki rodzaj garnituru, czyli frak, nie powinien być noszony przed godziną 18-tą. Nakładając go przed wieczorową porą, popełniasz małą gafę, która być może zostanie Ci wybaczona przez gości, jednak wpłynie również niekorzystnie na Twoją prezencję.

Dobrym wyborem jest jednorzędowy, dwu- bądź trzyrzędowy garnitur ślubny, który umożliwi Ci zdjęcie marynarki. Dlaczego? Zgodnie z zasadami savoir-vivre, mężczyzna nie powinien pozbywać się tej części garderoby, jeśli nie ma na sobie kamizelki.

Temat przewodni wesela

Kwestią, która ma nie mniejsze znaczenie podczas doboru garnituru ślubnego, jest także temat przewodni wesela. Gdzie ma odbyć się Wasze święto? Czy ma być ono przeprowadzone w stylu glamour, boho czy może rustykalnym? Wszystko to wpływa nierozerwalnie także na rodzaj stroju Twojego i Twojej przyszłej małżonki.

Najpopularniejszym podziałem jeśli chodzi o różnego rodzaju imprezy – nie tylko śluby – jest wskazanie trzech stopni formalności – nieformalnego, półformalnego i formalnego.

Gotowy, szyty na miarę – jaki garnitur do ślubu wybrać?

Kolejną kwestią związaną ze ślubnym garniturem jest odpowiedź na pytanie, czy wybrać model gotowy i dostępny od ręki w sklepie, czy szyty na miarę. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi: z jednej strony bowiem jeśli musisz liczyć się z kosztami, prawdopodobnie tańszą opcją będzie gotowy garnitur ślubny.

Jednak jeżeli problemem nie jest kwota, jaką przyjdzie Ci zapłacić, a raczej odpowiednie dopasowanie garnituru – lepiej wybierz model szyty na miarę. Jest to szczególnie dobry wybór, jeśli należysz do mężczyzn o nietypowej budowie ciała, np. jesteś ponadprzeciętnie wysoki lub wyróżniasz się dużą muskulaturą czy długimi nogami. W takim przypadku przygotowany specjalnie dla Ciebie garnitur ślubny będzie leżał zdecydowanie lepiej.

Kolor – klasyczny czy ekstrawagancki?

Powyższe kwestie mają oczywiście bardzo duże znaczenie, jednak właściwie dopiero teraz przechodzimy do kwestii, która zapewne zastanawiała Cię od samego początku: jaki kolor garnituru ślubnego wybrać? Z jednej strony zdecydowana większość mężczyzn stawia na klasyczną czerń czy grafit, jednak z drugiej – jeśli chcesz przykuć do siebie uwagę, możesz także wybrać nieco bardziej nietypowe odcienie – poczynając od eleganckiej szarości, poprzez odcienie niebieskiego, aż po biel czy inne barwy. 

Pamiętaj: wybierając garnitur na swój ślub, kieruj się przede wszystkim powyższymi kwestiami, a nie opiniami otoczenia. Jeśli ktoś mówi Ci, że na ślub nie wypada zakładać błękitnej marynarki, a Twoja przyszła żona nie ma nic przeciwko temu – wybierzcie tę opcję, która Wam odpowiada: w końcu to Wasz dzień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *