Dlaczego warto odwiedzić Beskidy? Popularne atrakcje

Beskidy są jednym z pasm górskich, które każdego roku przyciągają wielu turystów spragnionych relaksu, ale także interesujących aktywności. Wskazuje się, że ich szerokość wynosi mniej więcej aż 600 km, natomiast sama szerokość dochodzi do 70 km. Przyjezdni przybywają nie tylko w celach wypoczynkowych, ale również rekreacyjnych. W zależności od pory roku pobyt  w Beskidach gwarantuje szereg rozmaitych atrakcji dlatego warto odwiedzić je zarówno latem, jak i zimą. Co jest natomiast najbardziej godne uwagi? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Brenna

Rozważając w jakie miejsce się udać podczas pobytu w Beskidach z pewnością jedną z najlepszych opcji stanowi miejscowość Brenna. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, którym zależy na odpoczynku od wielkich, głośnych miast. Brenna gwarantuje przyjezdnym przede wszystkim wypoczynek w otoczeniu przyrody, zwłaszcza – przepięknych krajobrazów. Nie należy martwić się o brak atrakcji, ponieważ ta malownicza miejscowość zapewni ich wiele. Znajdują się tam liczne ścieżki rowerowe, szlaki górskie, przystanie oferujące wypożyczenie kajaków oraz warte uwagi zabytki. Jednymi z najbardziej popularnych atrakcji, z których słyną Beskidy są m.in. Park Turystyki, Chlebowa Chata czy Kozia Zagroda. Charakterystyczny jest także folklor, który oczaruje niejednego przybysza.  

Skocznia narciarska im. Adama Małysza

Skocznia narciarska im. Adama Małysza to przede wszystkim nie lada atrakcja dla miłośników skoków narciarskich i sportów zimowych. Znajduje się ona w Wiśle-Malince i obecnie uważa się ją za jedną z największych (zaraz obok Wielkiej Krokwi znajdującej się w Zakopanem) skoczni w Polsce, a także wizytówkę tego miasta. Czynna jest ona od 2008 roku i od razu została nazwana po jednym z najsłynniejszych polskich skoczków, odnoszącym ogromne sukcesy, który urodził się właśnie w tej miejscowości. Obiekt ten przyciąga wielu turystów niezależnie od pory roku, a co więcej – wykorzystywany jest on podczas Mistrzostw Świata w skokach narciarskich. Za pomocą systemu naśnieżania, odpowiedniej nawierzchni i oświetlenia skocznia może funkcjonować przez cały rok. 

Turyści, którzy planują odwiedzenie tej skoczni mogą liczyć na możliwość skorzystania z wyciągu krzesełkowego prowadzącego do punktu bogatego w kawiarenki i wieżę widokową. Z tych miejsc natomiast można dowoli podziwiać wspaniałe widoki, w tym panoramę Beskidów. Skocznia Małysza nie pełni jednak jedynie funkcji turystycznej, ponieważ służy ona przede wszystkim profesjonalistom do treningów, przyciągając zarówno polskich, jak i zagranicznych zawodników. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *