Funkcje kondycjonera sygnału

the PLC Controller for industrial machine ; close up

Kondycjonery sygnału wykorzystywane są do przetwarzana sygnałów np. prądowych i napięciowych na sygnały analogowe lub cyfrowe. Znajdują również zastosowanie przy wzmacnianiu sygnałów albo izolowaniu ich.

Zastosowanie cyfrowego kondycjonera sygnału ICP

Jednym z rodzajów kondycjonerów są te wykorzystywane przy procesach związanych z sygnałem ICP. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. ilością kanałów. Niektóre kondycjonery sygnału ICP, takie jak urządzenie 485B39 posiadają wbudowaną kartę pomiarową oraz funkcję plug&play – dzięki której możliwa jest znacznie szybsza konfiguracja urządzenia, nie ma potrzeby instalowania odpowiednich sterników oraz cechuje się wyższą intuicyjnością obsługi.

Modele kondycjonerów sygnału ICP mogą zasilać czujniki poprzez łącze BNC. Część z urządzeń wyposażona jest również w złącza, które umożliwiają odbieranie sygnałów z mikrofonów, akcelerometrów i młotków modalnych.

Istnieje duża różnorodność aplikacji stworzonych do zarządzania sygnałami odbieranymi przez kondycjoner 485B39 w środowiskach takich jak: Widnows, Android, iOS, czy Linux. W ten sposób możliwe jest również analizowanie danych związanych z przebiegami czasowymi.

Dystrybucją kondycjonerów sygnału ICP zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak EC TEST Systems z Krakowa.

Zalety cyfrowego kondycjonera sygnału ICP 485B39

Pierwszą zaletą, która od razu rzuca się w oczy, jest niewielki rozmiar cyfrowego kondycjonera sygnału ICP. Sprawia to, że jest łatwy w transporcie i może być wykorzystywany w wielu miejscach. Przyczynia się też do tego uniwersalność połączenia USB oraz kompatybilność z większością oprogramowań i brakiem wymagań dotyczących dodatkowych sterowników.

Kondycjonery sygnału ICP zapewniają wiele możliwości programowania przesyłu sygnałów, dzięki czemu świetnie sprawdzają się przy wykonywaniu pomiarów, które, dzięki ich obecności, mogą być wykonywane w wyższej jakości.

Ogromną zaletą jest również upraszczanie torów pomiarów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i wszystkich przesyłanych danych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *