Gdzie zorganizować zlot absolwentów szkoły, aby wszyscy dobrze się bawili?

Zlot absolwentów może być doskonałą okazją do odnowienia znajomości po latach, a także możliwością porozmawiania z niegdyś dobrymi znajomymi, z którymi kontakty w sposób naturalny zanikły. Jednak gdzie zorganizować tego typu spotkanie, by każdy czuł się dobrze?

Termin to ważna sprawa

Aby mieć pewność, że goście dopiszą i każdy znajdzie czas, by pojawić się na zlocie, warto wybrać dość odległy termin i możliwie szybko notyfikować osoby, które mają pojawić się na zlocie. Oczywiście, pewnych kwestii nie da się przewidzieć, jednak z pewnością każdy łatwiej znajdzie czas nawet w najbardziej napiętym terminarzu, jeśli dowie się o imprezie 3 miesiące przed nią, a nie 3 tygodnie przed wybraną datą.

Oczywiście, zaplanowanie tak odległego terminu nie daje gwarancji, że każdy z byłych uczniów się pojawi, jednak zdecydowanie zwiększa na to szanse. Jeśli ktoś nie będzie chciał się pojawić – nie zrobi tego bez względu na termin. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę przyjść na spotkanie klasowe po latach – postara się zwolnić wybrany przez organizatorów, odległy termin.

Gdzie zorganizować zlot absolwentów?

Wybierając miejsce na organizację zlotu absolwentów, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jeśli chodzi o samą lokalizację w kontekście miasta – nikogo z pewnością nie zaskoczy, że zlot odbędzie się w tym samym mieście, w którym znajduje się szkoła. Jednak w jakim lokalu zorganizować spotkanie? Poniżej prezentujemy najlepsze pomysły wraz z opisem ich wad i zalet.

1. Szkoła

Jeśli szkoła posiada własne zaplecze umożliwiające przeprowadzenie tego typu imprezy (np. stołówkę) – to może być dobrym rozwiązaniem. Zdecydowaną zaletą urządzania zlotu w szkole jest oszczędność pieniędzy (szkoła prawdopodobnie pobierze symboliczną opłatę lub zrezygnuje z niej w ogóle), minusem – konieczność samodzielnej organizacji krzeseł oraz cateringu.

2. Kawiarnia

Kolejną opcją, którą warto rozważyć, jest także kawiarnia w mieście. Rezerwując miejsca odpowiednio wcześnie można mieć pewność, że każdy spokojnie usiądzie. Minusem tej opcji jest fakt, że kawiarnie zazwyczaj oferują wąskie menu jeśli chodzi o posiłki, a co za tym idzie – może okazać się, że niektórzy bardzo szybko opuszczą imprezę, przy akompaniamencie… burczącego donośnie brzucha.

3. Restauracja

Restauracja Szczecin wydaje się być jedną z lepszych opcji w naszym zestawieniu. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest możliwość zamówienia pełnego menu dla gości, a także wynajęcia całej restauracji (lub jej części), co zapewni komfortowe warunki do rozmowy z dawnymi znajomymi. Minusem dla części uczestników może okazać się cena, która z pewnością będzie wyższa niż w przypadku poprzednich dwóch opcji, jednak takie spotkania nie są organizowane rokrocznie, a co za tym idzie – większość osób będzie mogła sobie pozwolić na taki wydatek.

4. Sala do wynajęcia

Kolejną opcją jest wynajęcie sali, która zapewni podobne warunki co restauracja Szczecin. W takiej sytuacji trzeba jednak samodzielnie zadbać o wynajęcie cateringu, a także (zazwyczaj) ustawienie stołów i krzeseł oraz ewentualne dekoracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *