Jak urządzić balkon w bloku?

Wielu z nas, mieszkając w blokach, posiada balkony. Nie wszyscy jednak mamy pomysły na to, w jaki sposób sprawić, by balkon nasz stał się oazą przytulności i dobrego gustu. Okazuje się jednak, że można to osiągnąć na proste sposoby i bez wydawania fortuny!

Balkony stanowią ciekawy przykład antropologicznego wykorzystania przestrzeni przez człowieka. Stanowią łącznik pomiędzy nami a naturą, pozwalają spędzać czas na świeżym powietrzu, przy jednoczesnym niewychodzeniu z domu. Dodatkowo dają nam masę możliwości do tego, by organizować ciekawe przyjęcia, obiady czy posiadówki z rodziną i znajomymi. 

Aby jednak nasz balkon zachęcał do spędzania na nim czasu, a nie straszył, powinniśmy odpowiednio o niego zadbać, lecz przede wszystkim umiejętnie go urządzić! W jaki sposób dokonać tego małym kosztem? Wystarczy postawić na pomysłowość i rozwiązania z sieciówek.

Podłoga na balkon – jaką wybrać?

Bardzo często deweloperzy zostawiają nasze balkony bez wykonanej podłogi. Wtedy obowiązek jej stworzenia ciąży na nas. Aby jednak nas nie przytłoczył, wystarczy zrezygnować z czasochłonnego układania kafelek czy paneli. Można skupić się na bardziej nowoczesnych rozwiązaniach, które okażą się być oszczędniościami zarówno czasowymi, jak i pieniężnymi. Parkiety na klik to teraz modne rozwiązanie, które sprawdzi się na większości balkonów. Również sztuczna trawa może być ciekawą opcją – szczególnie wtedy, gdy lubimy chodzić bosymi stopami po miękkim.

Meble – wybieraj mądrze!

O tym, że meble trzeba rozsądnie wybierać, wie każdy, kto pozostawił gąbkową kanapę na balkonie podczas ulewy. Nie chcemy powielać takich błędów, dlatego zrezygnujemy z ciężkich i wielkich wypoczynków, które mogą nam się tylko podniszczyć. Warto zdecydować się na meble ratanowe albo plastikowe. Również drewno uchodzi za dobre rozwiązanie. Do tego wystarczy zaopatrzyć się w miękkie poduszki do siedzenia i oparcia i gotowe!

Dodatki – dzięki nim stworzymy coś pięknego!

Licznie przybywający do nas goście na pewno zwrócą szczególną uwagę na to, jak prezentuje się nasz balkon. Warto zadbać o to, by ich opinia była jak najlepsza i chcieli do nas wracać. Dlatego właśnie dodatki są tak ważne. A pośród nich wymienić możemy między innymi: różnokolorowe ozdobne poduszki, lampki, lampiony, świece, figurki i doniczki z kwiatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *