Jak wymienić zbiornik LPG w aucie?

Okres dopuszczenia zbiornika LPG do eksploatacji LPG 10 lat. Po upływie tego czasu konieczne  jest przeprowadzenie badania technicznego przez inspektora Transportowego Dozoru Technicznego, który zadecyduje o tym czy zbiornik nadaje się do dalszej eksploatacji lub ze względu na jego stan techniczny nie będzie mógł być ponownie zabudowany w samochodzie.

Oczywiście użytkownik pojazdu może zrezygnować z badania technicznego wymieniając zbiornik na nowy.  Podczas systematycznych przeglądów instalacji zasilającej LPG warto poprosić serwisanta o wizualną ocenę stanu technicznego zbiornika szczególnie, gdy jest to zbiornik podwieszany i  narażony na działanie czynników zewnętrznych. Wymiany nie wymaga skomplikowanych operacji, jednak może trwać długo w mocujących. Planując wymianę zbiornika bez równoczesnej wymiany jego osprzętu  pamiętajmy, że jest ona możliwa jedynie w przypadku opróżnienia zbiornika. Innymi słowy należy całkowicie wykorzystać  paliwo gazowe.

Dlaczego warto zdecydować się na napęd LPG?

Napędzanie pojazdu LPG  ma wiele zalet. Najważniejszą z nich są  niskie koszty eksploatacji. Niższe ceny gazu i niezbyt duży koszt serwisowania instalacji przy uwzględnieniu  stale  rosnących cen benzyny bardzo są dla użytkownika pojazdu  bardzo ekonomiczną alternatywą.

Oczywiście poza korzystnymi , niższymi kosztami eksploatacji, zastosowanie LPG ma też wiele innych zalet.  Pod skrótem LPG kryje się mieszanina gazów ropopochodnych, charakteryzująca się niską zawartością węgla i odpornością na spalanie stukowe. Dzięki temu zapewniona jest  o wiele niższa emisję spalin w porównaniu do benzyny i oleju napędowego a także większa elastyczność silnika. Mieszanina ta doskonale sprawdza się zarówno na długich trasach, jak i w przypadku intensywnej eksploatacji  Dlatego większość zawodowych kierowców od dawna wykorzystuje w swoich samochodach instalację gazową.

Co trzeba wiedzieć na temat wymiany zbiornika LPG?

Zbiornik LPG  trzeba zawsze wymienić w przypadku uszkodzenia mechanicznego czy kolizji, informację o konieczności wymiany otrzymujemy zarówno podczas serwisu jak i podczas przeglądu technicznego pojazdu po naprawach uszkodzeń spowodowanych kolizją  drogową.  Pomimo łatwości wymiany zbiornika LPG, warto udać się z tym do specjalistycznego serwisu aut z instalacją gazową takiego jak Auto Gaz Śląsk. W warsztacie po wymianie dokładnie sprawdza się całą instalację na wypadek nieszczelności. Dodatkowo nowy zamontowany zbiornik jest na gwarancji. W ten sposób cały proces jest jeszcze szybszy i bezpieczniejszy a cała usługa jest w przystępnej cenie. Doświadczenie fachowców w dziedzinie instalacji gazowej jest nieocenione w kwestii oceny stanu naszego zbiornika, co bezpośrednio przekłada się na zniwelowanie występowania awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *