Jaką wannę wybrać do małej łazienki?

Szykuje ci się remont łazienki? Z jednej strony cieszysz się że jest ona mała, ponieważ mniej wydasz na fachowców i materiały, z drugiej jednak chciałbyś by była ciut większa, aby mieć większą wygodę korzystania z niej. Niestety – mieszkania i domy nie są z gumy i nie można ich powiększać do woli. Pozostaje zatem aranżowanie pomieszczeń w taki sposób, aby uzyskać jak największą ergonomię. W przypadku łazienki może nam w tym pomóc umiejętnie wybrana wanna.

Wanna narożna do niewielkiej łazienki

Optymalnym wyborem w przypadku małej łazienki jest wanna narożna. Dzięki temu wykorzystujemy dwie ściany, umieszczając w narożniku wannę. Posiada ona kształt trójkąta, w którym dostęp do wnętrza wanny odbywa się od strony najdłuższego boku. Wanny narożne można zakupić w różnych wymiarach – od 140 cm do nawet 250 cm. Niewielka wanna ma mnóstwo zalet – nie zabiera cennego miejsca, może być wkomponowana do każdej łazienki, nie wymaga również wiele wody do jej wypełnienia. Nie łudźmy się jednak – ma ona również swoje wady. Do największych można zaliczyć mały komfort kąpania się w niej. Z pewnością zabraknie nam w niej miejsca, aby się wygodnie położyć i zanurzyć pod wodą. Mimo wszystko to nadal wanna i jakakolwiek kąpiel jest w niej możliwa.

Wanna z prysznicem – 2 w 1

W domach najczęściej jest tak, że są zwolennicy szybkich pryszniców i kąpieli w wannie. Jak pogodzić ich interesy, kiedy w małej łazience jest miejsce tylko na jedną rzecz? Z pomocą nam przychodzą specjalne wanny ze szklanymi ściankami. Działają one na zasadzie wysokiego brodzika, w którym można wziąć prysznic. Szklana ścianka jest przesuwna, dzięki czemu wejście do środka nie stwarza żadnych trudności. Osoba, która chce wziąć kąpiel zamiast prysznica, po prostu odsuwa je na bok. Pewną trudnością może być utrzymanie takiej wanny – kabiny w czystości. W odróżnieniu od tradycyjnej, pełnowymiarowej kabiny prysznicowej, w wannie nie zajmiemy wygodnej pozycji do siedzenia.

Ile kosztuje wanna narożna?

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, chcąc kupić nową wannę do łazienki? Na taki cel należy mieć przygotowane minimum 1000 złotych. Jeśli dobrze poszukamy, w tej cenie znajdziemy wannę akrylową z kompletem nóżek, a także pełnym podłączeniem do kanalizacji, czyli syfonem. Dodatkowo należy zakupić baterię wannową z wężem prysznicowym, słuchawką i stelażem do jej powieszenia. Tu liczmy 300 złotych. Wanna narożna powinna również być obudowana z jednej strony. Niektórzy producenci oferują w tym celu gotowe, dopasowane osłony akrylowe. Rozwiązaniem znacznie bardziej estetycznym jest jednak wymurowanie takiej ściany z pustaków i jej obłożenie płytkami ceramicznymi. Obawiasz się że twoje oszczędności mogą nie wystarczyć na taki remont? Od czego jest pożyczka pozabankowa! Z jej pomocą żadne nieprzewidziane koszty nie spędzą ci snu z powiek, a prace przy remoncie będą mogły posuwać się pełną parą. Wszystko po to, abyś jak najszybciej mógł zacząć korzystać ze swojej łazienki, ciesząc się nową wanną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *