Konopne produkty wracają do łask konsumentów

Produkty konopne ponownie odkryte, przebojem weszły do Naszych apteczek, kosmetyków czy zdrowej żywności. Przez długi czas ziele konopne polskie, zostało zapomniane i wykreślone z listy używanych ziół w Polsce. Bojkot tego zioła wiąże się ze złą sławą konopi indyjskich, ale na nowo odkryte i zastosowane z powodzeniem wracają do łask konsumentów.

Zastosowanie konopi

Ze względu na swoje wielorakie właściwości, konopie znalazły zastosowanie w prawie każdym aspekcie gospodarki i rolnictwa. Aby wyliczyć tu najważniejsze należy zacząć od wykorzystania do produkcji paliw, materiałów żeglarskich czy jako środków owadobójczych. Ale największe zastosowanie zioła konopi znalazły w produkcji naturalnych kosmetyków, maści i kremów. Najpopularniejszy olejek CBD  znalazł swoje zastosowanie w medycynie i jest z powodzeniem wykorzystywany w łagodzeniu objawów chemioterapii, stanów lękowych a także w leczeniu raka i padaczki. Warto wspomnieć że jest to produkt bezpieczny i nie ma możliwości przedawkowania.

Konopie w kosmetykach

Swoja popularność, jaką cieszą się kosmetyki z zawartością ziół konopi, zawdzięczają zaletom jakie posiadają oraz ich naturalnemu roślinnemu pochodzeniu. W kosmetykach takich jak kremy do cery wrażliwej, mydłach czy żelach pod prysznic wykorzystywane są ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze, nawilżające oraz ze względu na wysoką zawartość minerałów. Świetnie regenerują i odbudowują suchą skórę oraz zmniejszają przebarwienia i nadają cerze ładny naturalny kolor. Krem do pielęgnacji skóry, jako maść na łuszczycę  https://konopne24.pl/krem-konopny-luszczyca-do-pielegnacji-skory-health-culture-75ml sprawdza się zarówno w ujęciu kosmetycznym jako świetny środek odżywczy i regenerujący skórę, oraz medycznym, jako środek pomagający w zwalczaniu objawów łuszczycy i wyprysków. Posiada bardzo dobre cechy wchłaniania, łatwość w rozprowadzaniu oraz jest bezzapachowy i bez sztucznych barwników.

Zastosowanie konopi w medycynie

Właściwości lecznicze konopi są znane od wielu wieków, ale najnowsze badania wykazują że wysoka zawartość THC( tetrahydrokanabinol) powoduje że związek ten jest aktywny psychostymulująco, przeciwświądowo, przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Szczególnie ze względu na właściwości przeciwbólowe wykorzystywany jest do produkcji kremu laurowego  https://konopne24.pl/pl/p/LauroCann-Forte-namocniejsza-masc-konopna-20-z-CBD-i-olejem-laurowym-175ml/568 który jest przeznaczony do walki z bólem stawów, ścięgien, mięśni i kręgosłupa. Sprawdza się również przy wszelkiego rodzaju opuchliznach oraz jest pomocny w zwalczaniu uporczywego bólu. Oczywiście jak wszystkie naturalne produkty także i ten można stosować jako kosmetyk w połączeniu z medycznymi właściwościami. Wszystkie wcześniej wspomniane produkty znakomicie sprawdzają się zarówno jako środki kosmetyczne oraz medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *