Najmodniejsze modele obrączek ślubnych

White gold solitaire diamond engagement ring and eternity wedding band with round brilliant cut diamonds, channel setting

Branża ślubna nieustannie zaskakuje nowymi elementami. Pary młode często chcą na siebie zwrócić uwagę i wyróżnić się spośród innych nowożeńców. Jeden z pomysłów na oryginalność stanowią obrączki. Dawniej większość osób decydowała się na klasyczne pierścionki wykonane z żółtego złota. Obecnie coraz modniejsze stają się kolorowe wyroby jubilerskie. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie obrączki cieszą się teraz największym zainteresowaniem.

Tradycyjne obrączki z żółtego złota nigdy nie przestaną być modne – dawniej były wybierane przez większość par, a dziś już tylko przez niektóre. Nadal cieszą się one popularnością, jednak nie są tak cenione, jak jeszcze kilka lat temu. Narzeczeni coraz częściej decydują się na zakup kolorowych wyrobów jubilerskich, które prezentują się nie tylko oryginalnie, ale też bardzo ładnie.

Ciekawą propozycją są obrączki wykonane z białego złota. Wyglądają bardzo klasycznie i stanowią świetną alternatywą dla pierścionków żółtych. Natomiast niezdecydowani mogą wybrać obrączki z dwóch kolorów złota. Możliwe jest nawet łącznie różnych metali szlachetnych, co sprawia, że wyroby stają się jeszcze bardziej oryginalne – podpowiada pracownik sklepu jubilerskiego Fugart.

Jakie obrączki są dziś chętnie wybierane?

Kolor złota czy materiał, z jakiego wykonane są obrączki to nie jedyne kwestie, nad którymi mogą zastanawiać się narzeczeni. Obecnie modne stało się uatrakcyjniane pierścionków w taki sposób, aby jak najbardziej wyróżniały się one na tle innych. Z tego powodu dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się obrączki ślubne zdobione kamieniami. Niezależnie od tego, czy wyroby zostały wykonane z żółtego, czy białego złota lub jeszcze innego metalu, można do nich dodać piękną ozdobę. Najczęściej są to brylanty, ale niekiedy przy obrączkach można znaleźć także cyrkonie, dzięki czemu pierścionki nie są aż tak drogie. Na takie modele najczęściej decydują się kobiety. Rzadziej mężczyźni, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, by obrączki pary się różniły. Mogą oni indywidualnie wybrać kolor, wzór oraz dodatki w swoich pierścionkach.

Bardzo modne obecnie jest również grawerowanie obrączek ślubnych. Wiele par decyduje się na umieszczenie wewnątrz pierścionków ważnej sentencji, słów piosenki lub wiersza. Jest to oryginalny sposób na wyrażenie swojej miłości lub zachowanie przy sobie istotnych dla związku cytatów. Często na obrączkach grawerowane są także imiona pary młodej lub data ślubu. Takie elementy sprawiają, że wyroby są personalizowane i wyjątkowe. Poza tym obecnie dużą popularnością cieszą się modele soczewkowe. Mało kto rezygnuje z tej opcji, która zapewnia wygodniejsze zakładanie i zdejmowanie pierścionków. Takie obrączki wyróżniają się zaokrąglonym kształtem, co okazuje się bardzo komfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *