O czym pamiętać urządzając kuchnię

Niektórzy z nas stoją przed trudnym zadaniem wyposażenia własnej kuchni. Inni – mając kuchnię już umeblowaną i bogatą w sprzęty, zastanawia się, w jaki sposób ją ocieplić i dodać jej charakteru. Okazuje się, że można tego dokonać w kilku krokach.

Ciepła, miła, zachęcająca do wejścia i ugotowania czegoś kuchnia – to marzenie wielu. Jest jednak dostępne dla każdego – niezależnie od tego, jaką kuchnie posiadamy. Pamiętajmy, że to my tworzymy klimat naszych miejsc i to głównie od nas zależy, jakich dodatków użyjemy.

Dziś pokażemy Wam kilka pomysłów na to, w jaki sposób można dodać naszej kuchni – a więc sercu każdego domu – odrobiny ciepła, niezwykłego klimatu i miłego nastroju.

Dommania.pl – wyposażenie kuchni w jednym miejscu.

Ciepłe oświetlenie– warto w nie zainwestować

Już na samym początku naszej drogi w nowym mieszkaniu możemy zadbać o to, by kuchnia była w przyszłości klimatyczna. Ciekawym rozwiązaniem może tu być zainstalowanie żółtego ciepłego światła, które nada naszemu wnętrzu charakteru i głębi. Najlepiej jest umieścić kilka lamp, z których każda będzie emitowała to przyjemne światło i będzie ogrzewała pomieszczenie. Najchętniej ludzie montują je nad tak zwanymi „wyspami”, a więc elementami kuchennej infrastruktury wybudowanymi na środku kuchni.

Przyprawy na wierzchu

Ładne, stylowe i przede wszystkim niedrogi dodatki możemy stworzyć sami. Do takich na pewno zaliczają się słoiczki, w których możemy przechowywać przyprawy. Zupełnie na wierzchu! Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza kuchnia zyska na przytulności, smaku i zapachu. Każde otwarcie słoiczka z daną przyprawą będzie sprawiało, że nasze pomieszczenie będzie istną mieszaniną pysznych woni. Dodatkowo takie rozwiązanie bardzo ciekawie wygląda i na pewno zainteresuje naszych gości.

Osobiste przedmioty

Niektórzy je lubią, inni – stawiając na surowy minimalizm – nienawidzą. Te małe przedmioty w postaci zdjęć rodzinnych czy symbolicznych figurek, albo pamiątek z podróży mogą naprawdę spersonalizować naszą kuchnię i dodać jej sporo naszego charakteru. Tak zaaranżowane wnętrze uzyskuje duszę swojego posiadacza zaklętą w każdym bibelotku. Trzeba jednak z tym rozwiązaniem uważać i zachować pewien umiar. Przedmioty bowiem szybko gromadzą kurz i mogą okazać się problematyczne podczas sprzątania lub gotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *