Pierwsze zajęcia w szkole tańca – jak się przygotować?

Zaczynając przygodę z tańcem, musimy się odpowiednio przygotować. Na pierwsze zajęcia warto zabrać ze sobą pozytywne nastawienie i masę energii do wykorzystania. To jedne z tych łatwiejszych spraw do ogarnięcia.  Oprócz dobrego humoru musimy bowiem zaopatrzyć się w wygodną odzież i przede wszystkim buty! Jak powinniśmy ubrać się na pierwsze zajęcia w szkole tańca? Jak dobrać buty, aby czuć się nie tylko wygodnie, ale i pewnie siebie?

WYGODNY KURS TAŃCA

Pierwsza styczność z nauką tańca to nie lada wyzwanie. Musimy nie tylko opanować całkowicie nowe dla nas ruchy, ale i zadbać o to, aby jak najlepiej przygotować się do ich wykonywania. Umożliwić nam to może odpowiedni ubiór. Pamiętajmy jednak, że nie ma potrzeby, abyśmy zaopatrywali się w profesjonalny strój, gdy dopiero zaczynamy kurs tańca. Nie musimy nawet przygotowywać się w taki sposób, jakbyśmy wybierali się na trening. Jednym zdaniem: dresy są zbędne. Ważne jest to, aby ubrać się w najwygodniejszą odzież, która nie krępuje naszych ruchów oraz taką, w której czujemy się pewni siebie. Możemy więc postawić na sukienki, spódniczki, jeansy. Wszystko zależy od tego co lubimy najbardziej.

BUTY IDEALNE

Mimo że możemy mieć swoje ulubione i najwygodniejsze buty, które służą nam przez lata, to na parkiecie mogą się one kompletnie nie sprawdzić. Z jednej strony, warto jest zabierać do szkoły tańca swoje ulubione buty, ponieważ eliminuje to ryzyko obcierania stóp. Z drugiej strony natomiast, buty do tańca powinny idealnie przylegać do stopy. Nie zawsze tak jest w przypadku noszonego na co dzień obuwia. Może być ono już za bardzo rozchodzone – powinniśmy więc zwrócić uwagę zarówno na wygodę butów, jak i ich stabilne utrzymywanie się na stopie. Ponadto, w codziennym użytkowaniu wygodne dla nas mogą być buty na grubej, cięższej podeszwie. Do tańca raczej się one nie sprawdzą.

TANIEC NA OBCASACH, DLA KAŻDEGO?

Taniec w butach na obcasach to nie tylko część kolejnego etapu nauki tańca, kiedy to możemy zainwestować w obuwie specjalistyczne, które często obcas posiada. To również osobny rodzaj tańca dla osób, które chcą naprawdę dobrze ruszać się, nosząc przy tym szpilki. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim wypadku istotne jest, aby być już w miarę doświadczoną osobą w tańcu. Oczywiście kurs tańca High Heels jest również dla osób kompletnie zielonych. Nie mniej, im większe nasze doświadczenie, tym łatwiej będzie opanować tę trudną sztukę.

RÓŻNE STYLE TAŃCA I UBIORU

Warto również pamiętać o tym, że dostosowanie naszego ubioru zależy od stylu tańca, którego się uczymy. I zasada ta nie ma zastosowania jedynie, gdy stajemy się profesjonalnymi tancerzami. Oczywiście na etapie początkowej nauki możemy ubrać dres na zajęcia z baletu. Nie mniej o wiele pewniej będziemy czuły się w nieco bardziej przylegającej odzieży.

Analogicznie – na kurs tańca typu hip-hop możemy bez problemu przyjść w naprawdę luźnych ubraniach, a nawet dużych bluzach. Natomiast do tańca towarzyskiego raczej lepsze będą, chociażby zwykłe legginsy i luźna koszulka. Chodzi również o odpowiednie wczucie się w naukę konkretnego tańca. Nie zmienia to jednak faktu, że to my decydujemy, co chcemy nosić i w czym czujemy się najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *