Przegląd damskich butów zimowych na sezon 2021/2022

Pewnie dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że zima to pora roku, w której ogromną rolę odgrywa odzież. Zimą po prostu trzeba być ubranym modnie i wygodnie. Nie bez znaczenia jest też zapewnienie sobie odpowiedniego ciepła. Kiedy śnieg zalega na ulicach, a temperatura jest poniżej zera dobre buty to podstawa. Z tego też powodu warto przyjrzeć się im bliżej i zrobić szybki przegląd damskich butów zimowych na sezon 2021/2022. Co będziemy nosić?

Śniegowce

Nowoczesne śniegowce tylko subtelnie nawiązują do swoich retro odpowiedników. To obuwie, które jest wysokie, więc chroni kostkę i uniemożliwia śniegowi przedostawanie się za jego cholewkę. Śniegowce mają grubą podeszwę. Jeśli chodzi o UGG buty, to podeszwa najczęściej jest w innym odcieniu niż sam but. Najbardziej popularne duety to czerń z kremowym oraz karmelowy z beżowym. Śniegowce od UGG są pokryte zamszem, więc wyglądają dość elegancko, pomimo że ich największą zaletą są walory użytkowe. To buty ciepłe, wygodne i stylowe. Można nosić je ze spodniami typu rurki i joggery, ale będą też ciekawym dodatkiem do sportowych spódnic. Śniegowce zawsze mają płaską podeszwę, bo może ona zapewnić najlepszą przyczepność do podłoża. Często ma ona głębokie rowki, które umożliwiają odprowadzanie nimi wody. Dzięki temu jest mniejsze ryzyko, że osoba chodzącą w śniegowcach poślizgnie się i wywróci na oblodzonym i zmarzniętym chodniku.

Wiązane botki

Zima to doskonały czas, żeby włożyć wiązane botki. Oczywiście, by ułatwić ich nakładanie, botki mogą mieć ukryty zamek błyskawiczny. Dzięki jego zastosowaniu ich noszenie będzie znaczenie łatwiejsze. Modne botki podobnie jak śniegowce są wykonane z zamszu. To materiał, który w tym sezonie zimowym będzie po prostu królował w obuwiu, więc wszystko wyprodukowane z jego użyciem będzie na topie. Najmodniejsze modele mają dodatkowe ozdoby np. w postaci futerka u góry cholewki. To rozwiązanie można zauważyć w butach UGG. Najczęściej używa się jako dekorację sztucznego futerka, które w razie potrzeby łatwo jest wyczyścić i nie jest ono tak podatne na działanie soli, jaką mogły zostać posypane chodniki. Wiązane botki z futerkiem będą doskonałą propozycją dla pań, które cenią sobie uniwersalną elegancję. To obuwie, które wygląda dobrze w każdej stylizacji i równocześnie jest wygodne.

Kozaki oficerki

Trudno wyobrazić sobie zimę bez kozaków. To obuwie, które zostało stworzone do tego, by nosić je, gdy pogoda nie dopisuje. W tym sezonie najbardziej trendy będą wysokie kozaki oficerki. Są one stylizowane na buty noszone kiedyś przez oficerów wojskowych. Są czarne, skórzane (lub wykonane z syntetycznej skóry) i sięgają aż do kolana. Zwykle oficerki nie mają żadnych ozdób, ale zdarza się, że jako detal dodaje się do nich eleganckie srebrne klamry. Ten rodzaj butów doskonale nadaje się jako dodatek do strojów oficjalnych. Kozaki dobrze wyglądają ze spodniami, ale bez obaw można łączyć je ze spódnicami w każdej długości. Z tego powodu kozaki powinny znaleźć się w garderobie każdej miłośniczki mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *