Szykujesz imprezę halloweenową dla dzieci? Sprawdź, jakie atrakcje im zafundować!

Dzieci bardzo lubią Halloween, które jest dla nich doskonałą okazją do świetnej zabawy. Warto zrobić im przyjemność i zorganizować zabawę halloweenową. Potrzebne będą tematyczne dekoracje, aby stworzyć odpowiedni klimat, przebrania, smaczne jedzenie i oczywiście szereg atrakcji. Zabawy halloweenowe to wspaniały sposób na zintegrowanie całej rodziny, dorośli również będą świetnie się bawić. Możliwości jest naprawdę wiele, sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem różnego typu gadżetów na Halloween, można też zrobić je samodzielnie albo wspólnie z dziećmi.

Pora zorganizować zabawę halloweenową

Organizując imprezę halloweenową dla dzieci, trzeba zadbać o tematyczne dekoracje, świetnie sprawdzą się dynie, sztuczne pająki i pajęczyny, mandarynki, jabłka, witraże, girlandy, duszki, nietoperze itd. Nie może zabraknąć też strojów halloweenowych, dzieci uwielbiają przebieranki. Do kupienia jest wiele gotowych kostiumów: wiedźmy, zombie, wampira itd., ale można też przygotować je samodzielnie. Nawet stare prześcieradło się nada, bo może posłużyć do stworzenia przebrania ducha. Warto  również przygasić światło, zapalić lampiony z dyni i tealighty znajdujące się w szklankach. Pamiętać należy również o przekąskach, najlepiej w wersji halloweenowej typu parówki mumie w cieście francuskim, straszne kanapki Frankensteina, wampirze cake pops, ciastka dyniowe, bezowe duszki, kokosowe oczy, paluchy czarownicy, krwiste muffinki czy drapieżne babeczki.

Nie może zabraknąć też nastrojowej muzyki, świetną opcją jest również tematyczny seans filmowy. Wspaniałą zabawą dla dzieci będzie malowanie twarzy Halloween i nie trzeba nawet sięgać po kosmetyki, bo w sprzedaży znajdują się specjalne farbki do malowania po skórze. Są one całkowicie bezpieczne i nie ma problemu z ich zmyciem. Starsze dzieci mogą spróbować swoich sił i samodzielnie zrobić makijaż, a młodszym należy wykonać go osobiście. Warto też poszukać w Internecie inspiracji i wydrukować różne makijaże, aby dzieci mogły wybrać ten, który najbardziej przypadnie im do gustu. Mając przed sobą wzór, łatwiej uzyskać pożądany efekt.

Jak uatrakcyjnić imprezę na Halloween?

 Podczas zabawy halloweenowej dla dzieci nie może zabraknąć różnych zabaw. Najbardziej znane jest oczywiście bawienie się w Cukierek albo psikus! Nie warto jednak chodzić po domach obcych osób, lepiej umówić się z rodzinami, aby były przygotowane na przybycie przebranych dzieci i miały przygotowane dla nich słodkości. Kolejnym pomysłem jest wyciąganie jabłek z miski wypełnionej wodą bez używania rąk. Inną opcją będzie zawieszenie jabłek na sznurkach: zwycięży osoba, której uda się najszybciej obgryźć jabłko bez pomagania sobie rękami. Dzieci będą zachwycone balonami wypełnionymi helem, którym namalują buzie. Sprawdzoną atrakcją jest zabawa w mumie, która polega na owijaniu drugiej osoby rolką papieru toaletowego. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie halloweenowego konkursu polegającego na opowiadaniu strasznych opowieści. Poszukiwanie skarbów w postaci łakoci również każdemu się spodoba, podobnie jak gra w kalambury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *