Wiązanki kwiatowe – sztuczne czy prawdziwe? Radzimy co wybrać

Często kupując kwiaty na pogrzeb, zastanawiamy się, czy wypada wybrać akurat tę roślinę, czy lepszy byłby wieniec pogrzebowy, czy może wiązanka kwiatowa, jaki kolor kwiatów byłby najodpowiedniejszy, kwiaty sztuczne, czy prawdziwe? Tak naprawdę to wszystko nie ma większego znaczenia, ponieważ liczy się nasz gest. Nie mniej, jeśli znamy symbolikę pewnych kwiatów i ich kolorów, to faktycznie możemy przekazać coś symbolicznie, wręczając samą wiązankę. Czy jednak na nasz przekaz wpływa fakt, że kwiaty są sztuczne lub prawdziwe?

WIĄZANKI KWIATOWE Z PRAWDZIWYCH KWIATÓW

Najczęściej wybieranymi kwiatami na pogrzeb są kwiaty prawdziwe. Wynika to z faktu, że uznawane są one za najbardziej gustowne. Wieńce pogrzebowe z prawdziwych kwiatów są droższe i na pewno w jakiś stopniu bardziej okazałe. Jednak sam wybór kwiatów prawdziwych nie wiążę się z jakąś szczególną symboliką. Znaczenie ma natomiast to, jakie kwiaty wybierzemy – niezależnie czy będą one prawdziwe, czy sztuczne.

KIEDY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA SZTUCZNE WIĄZANKI KWIATOWE?

Sztuczne kwiaty podarowane na grób zmarłej osoby w wielu przypadkach okażą się o wiele bardziej praktyczne niż kwiaty żywe. Chodzi przede wszystkim o warunki atmosferyczne. Zimą w wyjątkowo mroźne dni prawdziwe kwiaty nie utrzymają się długo. Zdecydowanie lepiej jest się wtedy zdecydować na sztuczną wiązankę kwiatową. To samo dotyczy wyjątkowo suchego i upalnego lata. Jeśli decydujemy się na bardziej okazały wieniec i chcemy, żeby leżał on na grobie dłuższy czas to zdecydowanie lepiej wybrać opcję ze sztucznymi kwiatami. Nie chcemy, chyba aby wydane przez nas pieniądze na dosyć sporą kompozycję zostały zmarnowane w wyniku upału. Jak wiadomo, kwiaty sztuczne także nie utrzymają się w takim samym stanie przez bardzo długi czas. Nie mniej, na pewno będzie to o wiele praktyczniejsza opcja.

SZTUCZNE WIEŃCE POGRZEBOWE?

Istnieją różne opinie na temat kwiatów przynoszonych na pogrzeb. Wiele osób jest przeciwnikami przynoszenie sztucznych wieńców pogrzebowych. Dlaczego? Uważa się to za brak szacunku do osoby zmarłej. Być może wynika to z przekonania, iż sztuczne kwiaty są tandetne a osoba, która się na nie decyduje ‘’idzie na łatwiznę’’. Niektórzy twierdzą również, że na grobie powinny znaleźć się żywe wiązanki kwiatowe ze względu na to, że symbolizują one przemijalność życia. Kwiat tak jak i człowiek rodzi się, starzeje a następnie umiera. Można patrzeć na tę kwestię w ten sposób, jednak nie każdy tak uważa i wiele osób nadal upatruje się w sztucznych kwiatach największej praktyczności, nawet jeśli chodzi o pogrzeb.

JAKIE KWIATY WYBRAĆ?

Niezależnie od tego, czy wybieramy kwiaty żywe, czy sztuczne, powinniśmy mieć na uwadze fakt, że rodzajów kwiatów ma znaczenie. Bardzo często na groby wybieramy chryzantemy. Symbolizują one żal i smutek. Przede wszystkim kojarzymy je ze smutnymi i niestety nieodwracalnymi pożegnaniami. Na pogrzeby do wiązanek kwiatowych wybieramy również róże. Często pojawiają się one w kompozycjach na pogrzeby osób młodych. Zarówno żywe, jak i sztuczne kwiaty tego rodzaju będą się dobrze prezentowały. Szczególnie że w dzisiejszych czasach kwiaty sztuczne wyglądają naprawdę dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *