Wielkie wyprzedaże – w jakie ubrania warto się zaopatrzyć?

Końcówka roku to nie tylko oczekiwanie na Boże Narodzenie, ale również jedno z największych świąt wyprzedażowych na świecie: Black Friday. Czym właściwie jest ten dzień, kiedy wypada i co warto kupić?

Czym jest Black Friday?

Black Friday, czy też po polsku: czarny piątek, to święto wyprzedażowe, które dotarło do nas zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych, podobnie zresztą jak i w Polsce, Black Friday obchodzi się w piątek następujący po dniu dziękczynienia, czyli pod koniec listopada.

To jedno z największych świąt wyprzedażowych, które pozwalają na poczynienie naprawdę dużych oszczędności. Co bardziej zagorzali wielbiciele Black Friday odkładają drobne kwoty już kilka miesięcy wcześniej, by w ten listopadowy piątek zakupić wszystko, o czym marzą, w zdecydowanie niższych cenach.

Czy to jedyny dzień wyprzedaży?

Choć Black Friday nie jest jedynym dniem, kiedy można zakupić rozmaite towary w niższych cenach, to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych takich okazji. Zniżki można wtedy znaleźć zarówno w sklepach odzieżowych, jak i punktach z elektroniką czy książkami. 

Co warto kupić?

Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę opłaca się kupować w Black Friday. Na szczęście, zdecydowana większość sklepów uchyla rąbka tajemnicy na co najmniej kilka dni (a zazwyczaj wręcz tygodni) wcześniej i informuje swoich klientów, jakiego rodzaju promocją będą mogli oni cieszyć się w nadchodzący Czarny Piątek. Poniżej prezentujemy nasze propozycje elementów garderoby, które zdecydowanie warto zakupić w to święto wyprzedażowe.

1. Spodnie

Spodnie, szczególnie te dla mężczyzn, są dość drogie, dlatego warto poszukiwać promocji na nie. Wiele sieci sklepów decyduje się na zaoferowanie znaczących obniżek cen również na tę dolną część garderoby właśnie w Black Friday. Popularne sieciówki oferują od 20-30% do nawet 50% rabatu na wybrane modele spodni. W tym przypadku warto kupować na zapas – dobrej jakości spodnie w niskiej cenie posłużą przez naprawdę długi czas!

2. Odzież wierzchnia

Kolejnym elementem garderoby, który warto zakupić na Black Friday, jest odzież wierzchnia: kurtki i płaszcze są zazwyczaj przeceniane przez większość znanych sieciówek. Uwaga: to jeden z towarów, które cieszą się ogromną popularnością wśród kupujących, a co za tym idzie – planując zakup kurtki lub płaszcza warto wejść na stronę sklepu (lub udać się do jego punktu stacjonarnego) z samego rana. W późniejszych godzinach najpopularniejsze rozmiary mogą być po prostu niedostępne.

3. Obuwie

Podczas zakupów nie można ominąć sklepu obuwniczego. Podobnie jak spodnie czy odzież wierzchnia – również buty Black Friday zasługują na uwagę. Biorąc pod uwagę ceny, jakie zazwyczaj trzeba zapłacić za dobrej jakości obuwie, wydaje się że Czarny Piątek to idealny moment na zakupy. Dzięki obniżkom cen, możliwe jest zakupienie wymarzonej pary sneakersów, kozaków czy traperów – za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Niektóre sieci oferują także promocje typu „kup jedną sztukę, drugą możesz dobrać za x% ceny”: w takiej sytuacji dobrym pomysłem jest zakup obuwia z inną osobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *