Zalety i wady hybrydowego auta

Posiadanie w swojej ofercie auta o napędzie hybrydowym stało się priorytetem dla każdego z liczących się producentów samochodów osobowych. Mimo, że ich cena niejednokrotnie odstrasza nabywców to doceniają oni to, ze marka dba o ekologię. Dla przykładu Ford pochwalił się, że do produkcji swoich aut hybrydowych używa energii uzyskanej z elektrowni wiatrowych i słonecznych.

Największą zaletą samochodów hybrydowych jest szerzenie idei walki o środowisko naturalne i zmniejszenie zanieczyszczenia dostającego się do atmosfery w postaci spalin z samochodów. Obecnie dostępne modele spełniają najbardziej rygorystyczne normy dotyczące emisji szkodliwych spalin. Drugim plusem jest zmniejszenie zapotrzebowania na paliwo – to jednak zauważymy głównie gdy większość naszych tras stanowią miejskie ulice.

Największą wadą samochodów hybrydowych jest ich wysoka cena, większa masa i wymiary pojazdu. Ma to głównie związek z zastosowaniem akumulatorów które zajmują dużo miejsc i swoje ważą. Większa waga samochodu odbija się również negatywnie na osiągach – są one gorsze niż w przypadku samochodów wyposażonych w sam napęd spalinowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *