Jak się stroi gitarę?

Jak się stroi gitarę?

Fakt, że spędzamy coraz więcej czasu bez wychodzenia z domu związany z wybuchem pandemii sprawił, że coraz chętniej rozwijamy umiejętności. Jedną z nich jest nauka gry na gitarze. Mając dużo czasu możemy kupić instrument przez internet oraz w zaciszu domowym poznać wszelkie tajniki grania na niej.

Dobry lutnik warszawa chętnie pomoże przy strojeniu gitary, ale nie zawsze musisz korzystać z jego usług. Jeśli już trochę obeznać się ze sprzętem, masz podstawową wiedzę na temat strojenia gitary, zdecydowanie obędziesz się bez jego pomocy. Zastanawiasz się jak się stroi gitarę i na co należy zwrócić uwagę? Co jest niezbędne, aby sobie z tym poradzić? Jeśli szukasz odpowiedzi i chcesz nieco rozwinąć się w zakresie tych zagadnień, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, jak się stroi gitarę, co należy na ten temat wiedzieć oraz kiedy zdecydowanie nie warto robić tego na własną rękę.

Dodatkowo, poprzez utrudnioną komunikację oraz konieczność siedzenia w domu musimy również nauczyć się stroić, konserwować oraz naprawiać gitary. Dla wielu osób stało się to dość ciekawym hobby oraz sposobem na zabicie domowej nuty. Oto kilka sposobów na strojenie gitary.

Jak się stroi gitarę samodzielnie – co może się do tego przydać?

 

  1. Przy pomocy stroika elektronicznego bądź cyfrowego. To metoda stara jak świat, która wymaga od nas posiadania odpowiedniego stroika. Taki stroik warto zakupić wraz z zakupem gitary, jego koszt nie powinien przekroczyć kilkudziesięciu złotych. Najprostsze modele można znaleźć już za kilkanaście złotych w sklepach internetowych.
  2. Metodą piątego progu. To metoda dla nieco bardziej zaawansowanych muzyków, która wymaga od nas już pewnych umiejętności. Można to zrobić podążając za wideo poradnikami w internecie, jednak warto mieć na uwadze, że metoda ta może kosztować wiele czasu, a niekiedy nawet sporo nerwów.
  3. Przy pomocy falożelu. To metoda dla zaawansowanych, którą lepiej powierzyć dobremu lutnikowi, bo często przy dużych nakładach czasu oraz wysiłku nie jesteśmy w stanie doprowadzić do założonego efektu.
  4. Przy pomocy aplikacji mobilnej. W dzisiejszych czasach możesz dostroić swoją gitarę całkowicie za darmo, korzystając z aplikacji mobilnej. To najszybszy, bardzo skuteczny, najtańszy, a zarazem również idealny sposób dla osób początkujących na strojenie swojego instrumentu muzycznego.

 

Dlaczego nie zawsze można podjąć się strojenia gitary na własną rękę?

Czasami nieumiejętne nastrojenie gitary może doprowadzić do uszkodzenia strun, a na pewno obniży naszą chęć do dalszego uczenia się gry na gitarze.

Kto może nam pomóc fachowo nastroić gitarę i czy usługa strojenia gitary jest droga?

Osobą, która najlepiej zna się na strojeniu gitar jest oczywiście profesjonalny lutnik. Warto sprawdzić, czy jest jakiś zakład lutniczy w twojej okolicy i udać się tam tuż po zakupie z gitarą. Ceny w takich zakładach nie są wysokie i zaczynają się już od kilkunastu złotych za wykonanie podstawowych usług, takich jak strojenie gitary przez fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *