Mobilny serwis koparek – korzyści ze współpracy z mobilnym serwisem hydrauliki siłowej

Koparki są używane głównie do kopania rowów i dołów, wydobywania piasku i żwiru oraz piasku z koryt rzek. Koparki mogą być również wykorzystywane do usuwania gruzu zewnętrznego, takiego jak cegły, beton lub skały. W zależności od mocy i wydajności, koparki mogą kopać poziomy gruntu na różne głębokości. Koparki są znane ze swojej niezawodności, wydajności i efektywności w pracach ziemnych.

Ogólna budowa koparki

Główne części koparek są następujące:

 • silnik,
 • układ hydrauliczny,
 • spychacze,
 • drążki łączące i dyszle,
 • zespół wysięgnika,
 • stanowisko kontrolne podobne do samochodowego.

Koparka składa się z wielu elementów, które obejmują: cylindry hydrauliczne zapewniające ruch do innych części poprzez dostarczanie płynu pod ciśnieniem, wysięgnik, który pomaga w podnoszeniu ciężaru z przodu do tyłu i do przodu, podwozie, ramię i łyżki. Składa się również z kabiny do siedzenia kierowcy, z którego kontroluje swoją maszynę.

Układ hydrauliczny koparki

Układ hydrauliczny koparki składa się przede wszystkim z pompy hydraulicznej i kilku zaworów kontrolujących przepływ oleju. Ciśnienie jest przekazywane przez węże i rury do różnych silników hydraulicznych, które uruchamiają narzędzia kopiące (łyżka/łopata). System obiegu oleju pracuje pod wysokim ciśnieniem (do 2000 bar). Stosowany olej hydrauliczny jest specjalny i musi być wymieniany po roku pracy, aby zapobiec korozji obwodów w trakcie użytkowania. Układ hydrauliczny koparek powinien być regularnie serwisowany. Korzystanie z usługi mobilnego serwisu hydrauliki siłowej pozwoli uniknąć nam nagłych awarii i kosztownych przestojów w pracy. Mobilny serwis koparek to bardzo wygodna opcja dla każdego właściciela firmy budowlanej, gdyż nie musi się on martwić dojazdem do serwisanta. Serwis dojedzie na umówione miejsce i zadba o wszystkie podzespoły hydrauliczne koparki.

Serwisowanie koparki – co obejmuje usługa serwisowania koparki

Okres między przeglądami koparki wynosi zazwyczaj do 500 godzin pracy lub jest przeprowadzany przy każdym wykopie (np. po zakończeniu budowy). Zależy to od warunków pracy. Częstszą inspekcję warto wykonywać w przypadku maszyn używanych w warunkach mokrych.

Usługa ta jest zazwyczaj wykonywana przez techników producenta, ale może być również wykonana przez firmę geotechniczną. Bardzo popularną i wygodną formą jest mobilny serwis koparek. Firma oferująca taką usługę przyjeżdża na miejsce awarii i tam dokonuje wszelkich niezbędnych napraw, które są możliwe do wykonania na miejscu. Okresowe przeglądy również odbywają się na miejscu użytkowania koparki.

Przegląd składa się z:

 • obserwacji wizualnej (hałas i wycieki),
 • sprawdzenia poziomu oleju hydraulicznego (zbiornik oleju i zbiornik),
 • czyszczenia lub wymiany filtra oleju,
 • czyszczenia układu hydraulicznego,
 • wykonywania niezbędnych napraw (np. w przypadku zużycia elementów, takich jak pompy hydrauliczne, siłowniki hydrauliczne).

Po tej usłudze koparka będzie w doskonałym stanie technicznym i będzie gotowa do bezpiecznego wykonywania swoich zadań.

Mobilny serwis koparek wykonywany jest szybko i bezproblemowo, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla firm, które nie posiadają wystarczającej liczby personelu, który mógłby poświęcić czas na konserwację sprzętu. Co więcej, warto zostawić naprawę oraz regenerację koparek doświadczonym fachowcom, którzy posiadają wiedzę teoretyczną i praktyczne doświadczenie z tak trudnymi dziedzinami jak hydraulika siłowa. Zapewnienie regularnych przeglądów koparek to przede wszystkim dbałość o nieprzerwaną pracę na budowie, która wymaga dobrze działających sprzętów, które nie robią przykrych niespodzianek w postaci nagłych awarii. Każdy rozsądny właściciel firmy nie pozwoli narażać się na nieplanowane wydatki w postaci kilkunastu bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych na naprawy czy kupno nowej maszyny. Współpraca z mobilnym serwisem hydrauliki siłowej to opcja, z której bez wątpienia warto skorzystać.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://hydroserwishs.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *