Jak nadać przesyłkę z Łotwy do Polski?

Men working on packaging and online delivery in home office business

Firmy kurierskie stały się największymi graczami na rynku przesyłek międzynarodowych, zapewniając szybką dostawę paczek „z rąk do rąk” oraz gwarantując, że przesyłane przedmioty nie zostaną zagubione, uszkodzone albo dostarczone pod inny adres niż figurujący w liście przewozowym. Wielkim atutem firm kurierskich jest rozbudowana infrastruktura oraz systemy pozwalające na efektywne śledzenie wysyłanych towarów.

Jaką firmę kurierską wybrać do wysłania przesyłki między Łotwą a Polską?

W branży kurierskiej działa bardzo duża liczba podmiotów. Do największych należą przedsiębiorstwa globalne zajmujące się dostarczaniem paczek na całym świecie. Ponieważ obsługują klientów na masową skalę ich oferta jest bardzo wystandaryzowana a wszystkie procedury sformalizowane, co zwykle uniemożliwia elastyczne podejście. Istnieje jednak również duża grupa firm, które działają na mniejszą skalę i obsługują jedynie wybrane rynki o jasno zdefiniowanym zasięgu. Są wśród nich takie, które działają lokalnie, obsługując przesyłki na terenie większej metropolii i w jej okolicach. Część firm kurierskich specjalizuje się w wybranych kierunkach – dobrym przykładem może być Skandynawia, kraje nadbałtyckie czy byłe kraje Związku Radzieckiego pozostające poza Unią Europejską. Wybór odpowiedniej firmy powinie zależeć od preferencji klienta, jednak najlepszym rozwiązaniem jest poleganie na określonej specjalizacji. W przypadku przesyłki z Łotwy do Polski najkorzystniej będzie wybrać podmiot zajmujący się głównie tym kierunkiem.

Jak wygląda zlecenie przesyłki kurierskiej?

Zlecenie przesyłki między Polską a Łotwą wiąże się ustaleniem warunków z biurem firmy kurierskiej zajmującym się przyjmowaniem zleceń. Konieczne będzie poprawne wypełnienie listu przewozowego oraz umówienie się z kurierem, który odbierze przesyłkę wraz z niezbędną dokumentacją. W przypadku wysyłek z Łotwy do Polski i z Polski na Łotwę cała procedura zajmuje od 2 do 5 dni, po których przesyłka trafia do adresata. Warto pamiętać, że zabranie przesyłki przez kuriera będzie niemożliwe, jeżeli nie zostanie ona prawidłowo zapakowana. W przypadku kategorii wagowej do 30 kg najpopularniejsze jest korzystanie z pudeł z tektury falistej przy użyciu odpowiedniego wypełniacza. Gdy masa jest większa, konieczne będzie nadanie przesyłki na palecie.

Firmą, która obsługuje przesyłki kurierskie do krajów nadbałtyckich w tym Łotwy jest Eupaco. Może ona również dostarczać paczki i palety do Estonii i na Litwę, a ponadto do skrajów byłego ZSRR w tym na Ukrainę, Białoruś lub do Federacji Rosyjskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *