Wybierasz się do Małopolski? Zobacz, co koniecznie musisz zwiedzić i gdzie się zatrzymać

Urlop w Małopolsce wręcz obfituje w niesamowite atrakcje i piękne miejsca, które musisz zobaczyć. Jeśli chcesz mieć pewność, że nic nie pominiesz – sprawdź naszą listę miejsc, których nie powinno się ominąć zwiedzając tę część Polski.

Podwawelski gród – Kraków

Wyjazd wakacyjny do Małopolski nie może odbyć się bez wizyty w Krakowie. To jedno z najstarszych miast Polski wyróżnia się świetnym klimatem, a także pięknym rynkiem i zamkiem królów: Wawelem. Aby dokładnie zobaczyć wszystkie piękne zakątki, jakie ma do zaoferowania Kraków, koniecznie zarezerwuj sobie na jego zwiedzanie chociaż jeden dzień! Co istotne, w Krakowie odnajdą się zarówno osoby, które uwielbiają tłumy, jak również ci, którzy preferują spokojne wycieczki w mało uczęszczanych miejscach.

Będąc w Krakowie, wybierz się także na wycieczkę do nieodległej Wieliczki, czyli kopalni soli, w której możesz zobaczyć interesujące solne figury. Na trasie mierzącej 3,5 km zobaczysz między innymi Kaplicę św. Kingi, w całości wyrzeźbioną w soli. To przeżycie, o którym trudno zapomnieć!

Zakopane i Tatry

Zwiedzając Małopolskę, nie sposób pominąć swego rodzaju turystycznej mekki regionu, czyli Zakopanego. To miasto pełne gwaru i atrakcji. Krupówki zachwycą nawet najbardziej zagorzałych przeciwników tego rodzaju reprezentacyjnych ulic miejskich, a restauracje zachęcą do spróbowania pysznych dań lokalnej kuchni. Lokując się w tym mieście, wybierz hotel w górach, który zapewni Ci widok na Tatry: to niezapomniane przeżycie móc przez cały urlop pić aromatyczną kawę, przyglądając się przy tym pięknym polskim górom.

Śladami Ojca Świętego – wycieczka do Wadowic

Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy miasteczko, z którego pochodził Jan Paweł II, spróbować słynnych kremówek albo po prostu poczuć klimat niewielkiego, górskiego miasteczka – koniecznie odwiedź Wadowice. Znajdziesz tam nie tylko muzeum poświęcone Papieżowi, ale również szereg godnych uwagi pomników i kościołów, jak również zabytków przyrodniczych.

Ojcowski Park Narodowy

Najmniejszy spośród wszystkich polskich parków narodowych – wcale nie ustępuje bogactwem fauny i flory pozostałym. Tym, co przykuwa uwagę w Ojcowskim Parku Narodowym już na pierwszy rzut oka jest nietypowa topografia terenu. Zwiedzając go, z pewnością dostrzeżesz liczne jaskinie i skały, których nie sposób znaleźć w innych częściach kraju. Jeśli należysz do grona wielbicieli obiektów historycznych – możesz wybrać się na ruiny zamku w Ojcowie.

Gdzie się zatrzymać?

Małopolska obfituje w punkty umożliwiające wygodny nocleg. Świetne warunki noclegowe są szczególnie istotne po dniach wypełnionych zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc Małopolski. My szczególnie polecamy hotel w górach, który zapewnia doskonałe warunki i stanowi świetną bazę wypadową do wskazanych wyżej miejscowości.

Ze względu na wiele pięknych lokalizacji, Małopolska jest wyjątkowo atrakcyjna dla osób, które cenią sobie możliwość zwiedzania na świeżym powietrzu. Odwiedzając tę część Polski – koniecznie wybierz się w miejsca z naszej listy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *